Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Tokat’taki şehit evinde tepki vardı

Anasayfa > Genel > Tokat’taki şehit evinde tepki vardı

 

Cumhurbaşkanımız duysun, Başbakanımız duysun, cephaneler dolana kadar bu vatan neredeydi?”

Tokat’taki şehit evinde tepki vardı!

itlis’te yola önceden döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Samet Pişkin’in (25) memleketinde acı ve öfke bir aradaydı. Şehidin cenazesini baba evi önünde bekleyen kalabalık terörü lanetlerken, bir vatandaşın “Cumhurbaşkanımız duysun, Başbakanımız duysun, cephaneler dolana kadar bu vatan neredeydi?” diye bağırması dikkat çekti.

ŞEHİT EVİNDE TEPKİ VARDI

Şehidin Tokat’ın Niksar ilçesindeki 1. Toki konutlarındaki evinin önünde toplanan kalabalık cenaze gelmeden önce d yürüyüş düzenledi. Grup, “Hepimiz Samet’iz, şehitler ölmez vatan bölünmez” diye sloganlar atarken, her gün gelen şehit haberlerine tepki gösterdi.

Son zamanlarda terör eylemelerinin tırmanması Niksarlı annelerin yüreklerini yaktı. Niksarlı bir annenin feryadı vatandaşların yüreklerini burktu. “Lütfen sessiz kalmayın. Ben de bir anneyim ciğerlerim yanıyor.” diyen kadın, “Benim torunlarımda yetişti, askere gidecek. İçim yanıyor, yazık günah değil mi bu çocuklara. Allah’ınızı severseniz korkmayın, çekinmeyin, bacılarım bu vatan bizim, bayrak bizim. Benim anneannem, babaannem cephede cephane taşıdı, ekmek taşıdı askerlere. Allah aşkına çekinmeyin konuşun. Bu yavrularımız bizim, sizin içiniz ağlamıyor mu, yanmıyor mu? Bütün dün kardeşlerimiz bir bütün olun, dünya duysun sesimizi.” ifadelerini kullandı.

“ARTIK DUYSUN CUMHURBAŞKANIMIZ…”

Diğer bir vatandaş ise “Hiç bir şey demiyorum. Cumhurbaşkanımız duysun, Başbakanımız duysun, cephaneler dolana kadar bu vatan neredeydi? Türkiye, Niksar bu kadar şehit veriyor muydu? Artık duysun Cumhurbaşkanımız, herkes duysun sesimizi.” diye tepki gösterdi.

Yurt Gazetesi

Ekleyen : - Tarih: 22 Aralık 2015 - 21:17 - Okunma Sayısı :
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

KATEGORİLER

Site içi Kategorilerimiz

TOP 10

En çok okunan içerikler

POPÜLER İÇERİKLER

en çok yorumlanan, en popüler olanlar.