Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Davutoğlu’ndan ‘hendek’ yorumu

Anasayfa > Genel > Davutoğlu’ndan ‘hendek’ yorumu
“Sokağa çıkma yasağı üzerinden sükunet sağlanınca daha yoğunlaştırılmış bir eğitimle o güzel çocuklarımızın her birinin geleceğine sahip çıkacağız”

Başbakan Ahmet Davutoğlu bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Bulgaristan’a gitti. Davutoğlu hareketinden önce Ankara Esenboğa havalimanında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Başbakan, Musul’daki Başika kampı ve Güneydoğu ‘da yaşanan “hendek mücadelesi” için çarpıcı mesajlar verdi.

BAŞİKA’DAKİ ‘KÜÇÜLMEYE’ İLİŞKİN OLARAK

Davutoğlu dün Musul’daki Başika bölgesindeki “küçülmeye ilişkin” bir soruya; “Irak Türkiye ilişkilerini bozmaya çalışan 3. güçler  devrede” diye yanıt verdi.

Türkiye’nin Irak politikasının son derece açık ve ilkeli olduğunu söyleyen Başbakan Davutoğlu, “Biz Irak’ın toprak bütünlüğünü herkesten daha fazla savunuyoruz. Kimse Türkiye’nin iyi niyetinden şüphe edemez. Aynı şekilde Türkiye’nin terörle mücadelesi de tartışma götürmez bir ilkesel tutumdur. Sadece DEAŞ’e karşı şimdi yürüttüğümüz mücadele değil, daha önce El Kaide’ye karşı, PKK’ya karşı yürütülen mücadelede de biz hiçbir zaman terörün kimliğine ve hangi etnisiteye, dine ait olduğuna bakmaksızın bu mücadeleyi yürüttük. Dolayısıyla Başika’da bulunan askeri mevcudiyetimiz Irak’ın toprak bütünlüğüne bir tehdit teşkil etmediği gibi terörle mücadele konusunda da en güçlü varlıklardan birini temsil eder” diye konuştu.

SUUDİ ARABİSTAN’IN İTTİFAK GİRİŞİMİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu Suudi Arabistan’ın ilan ettiği “Terör karşı İslam Ülkeleri ittifakı”na yönelik bir soruya ise “Terörle islamı özdeşleştirmeye çalışanlara verilecek en iyi cevaptır. Nerede kim tarafından düzenlenirse düzenlensin terörle mücadele için varız. Doğru yönde atılmış bir adım olarak değerlendiriyoruz” dedi.

HENDEK MESAJI

Başbakan Davutoğlu Güneydoğu’da yürütülen terörle mücadele çalışmalarına yönelik ise “Siyaset yapmak isteyene siyaset kapısı açık. Görüş beyan etmek isteyene görüş kapısı açık. En aykırı fikri savunmak isteyene hodri meydan, savunsunlar. Nerede ne söylemek istiyorlarsa söylesinler. Ama belli ilçelerimizde sanki Irak ve Suriye’de olduğu gibi manzaralar yaşatabileceklerini düşünenler, o ateşi Türkiye’ye yaymak isteyenler bilsinler ki bütün güvenlik birimlerimize hükümetimizce verilen talimat açıktır, bu ateş çemberinin içinde Cizre’yi de Silopi’yi de bütün ilçelerimizi, vatan toprağının her bir karışını, tam bir huzur ve istikrar, özgürlük alanı haline getireceğiz” diye konuştu.

O GÜZEL ÇOCUKLARIMIZIN HER BİRİNİN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Başbakan Davutoğlu, “Şu kısa dönemde, sokağa çıkma yasağı üzerinden ilçelerimizde, şehirlerimizde sükunet sağlanınca daha yoğunlaştırılmış bir eğitimle o güzel çocuklarımızın her birinin geleceğine sahip çıkacağız. Ama ne teröre taviz vereceğiz ne de Türkiye’yi karanlık bir geleceğe sürüklemek isteyen dış birtakım güçlerin piyonları olan bu yapılara herhangi bir izin vereceğiz” dedi.

“DAĞLARI TEMİZLEDİK”

Davutoğlu “Hendek kazmak mayın döşemek okulları üs olarak kullanıp çatışmalar çıkarmak gibi oralarda bir takım faaliyetler içerisine girdiler. Teröristlerin herhangi bir şekilde halkı katletmesine izin verilmeyecek. Dağlıca ve civarında kış şartlarında kontrol edilemez denilen yalçın dağlarda kontrol sağlanmış bölge temizlenmiştir. Dağları nasıl temizlediysek Cizre ve Silopi’de de teröre fırsat vermeyeceğiz. Vatani istikrarı devamlı hale getireceğiz.” diye konuştu.

AA

Ekleyen : - Tarih: 15 Aralık 2015 - 12:18 - Okunma Sayısı :
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

KATEGORİLER

Site içi Kategorilerimiz

TOP 10

En çok okunan içerikler

POPÜLER İÇERİKLER

en çok yorumlanan, en popüler olanlar.