Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

CHP’li Öztürk Yılmaz: Türkiye’ye davet ettiğimiz Sünni aşiretler Bağdadi’ye biat etti!

Anasayfa > Genel > CHP’li Öztürk Yılmaz: Türkiye’ye davet ettiğimiz Sünni aşiretler Bağdadi’ye biat etti!

Eski Musul Başkonsolosu ve CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Sünni aşiretleri Türkiye’ye davet ettik.

 

CHP’li Öztürk Yılmaz: Türkiye’ye davet ettiğimiz Sünni aşiretler Bağdadi’ye biat etti! Eski Musul Başkonsolosu ve CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Sünni aşiretleri Türkiye’ye davet ettik. Yediler, içtiler, konuştular ve planlar yaptılar sonra 11 Haziran 2014 tarihinde Ebubekir El Bağdadi’ye biat etti hepsi. Siyaset böyle bir şey mi?” dedi.
CHP'li Öztürk Yılmaz: Türkiye'ye davet ettiğimiz Sünni aşiretler Bağdadi'ye biat etti!

Eski Musul Başkonsolosu ve CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda konuştu. Öztürk Yılmaz, “Türkiye bu bölgedeki dengeleri bu süre içerisinde tutturamadı. Son 5 yılda IŞİD Musul’u ve Bağdat’ın kuzeyini işgal etmeden önce bizim Türkiye’ye davet ettiğimiz aşiretlerin sayısını bile unuttuk. Bütün Sünni aşiretleri Türkiye’ye davet ettik.  Devleti bir tarafa bıraktık bütün Sünni aşiretler Türkiye’ye geldi. Yediler, içtiler, konuştular ve planlar yaptılar sonra 11 Haziran 2014 tarihinde Ebubekir El Bağdadi’ye biat etti hepsi. Siyaset böyle bir şey mi?”

Yurt Gazetesi

 

 

 

Ekleyen : - Tarih: 22 Aralık 2015 - 21:09 - Okunma Sayısı :
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

KATEGORİLER

Site içi Kategorilerimiz

TOP 10

En çok okunan içerikler

POPÜLER İÇERİKLER

en çok yorumlanan, en popüler olanlar.