Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

CHP’deki Atatürk posteri skandalının tanığı Muharrem İnce

Anasayfa > Genel > CHP’deki Atatürk posteri skandalının tanığı Muharrem İnce

“Ben Genel Başkan olsam” diyen Muharrem İnce, Aylin Nazlıaka’nın önce inkar, sonra kabul ettiği Atatürk posterini indiren vekili 15 dakikada ortaya çıkaracağını söyledi

Gazeteci Talat Atilla’nın ortaya çıkardığı, “Atatürk’ün fotoğrafını indiren CHP’li vekil’ olayında  yeni bir gelişme yaşandı. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın, ‘Atatürk’ün fotoğrafını bir CHP’li Milletvekili indirdi’ dediğinde orada olduğunu söyledi.

Sessiz kalma sebebini, ‘yeni şeyler söylemek lazım’ diye  Atatürk Posterin indiren milletvekilinin ismini öğrenmek olarak izah etmeye çalışan Muharrem İnce, ‘Bu skandal kapatılamaz’ dedi.   Turktime.com adlı sitede yer alan habere göre, Muharrem İnce ile, skandalı ortaya çıkaran sitenin sahibi gazeteci Talat Atilla arasında şu ana kadar yalanlanmayan diyalog aynen şöyle: -Sayın İnce, CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka, ‘Atatürk’ün fotoğrafını gözlerimin önünde bir CHP’li Milletvekili indirdi’ dediğinde orada mıydınız? “Evet,

oradaydım!” -Peki, ne tepki verdiniz? İndiren Milletvekilinin ismini öğrenmek için ne yaptınız?” “Sayın Atilla, özellikle tepkisiz kaldım, ısrarcı olmadım ki, Atatürk’ün fotoğrafını indiren Milletvekilinin ismini öğreneyim diye!”

-Anlıyorum. Peki, öğrenebildiniz mi? “Hayır, öğrenemedim.” -Atatürk’ün fotoğrafı yerde mi kalacak?

CHP’nin varlık nedeni Atatürk’ün fotoğrafını CHP’li bir Milletvekili indiriyor ve CHP yönetimi suskun. Yok mu Atatürk’ün inen fotoğrafını kaldıracak bir CHP’li? “Talat Bey haklısınız. Ben lider olsam, bu skandalı 15 dakikada ortaya çıkarırım.

Yetki Sayın Kılıçdaroğlu’nundur” -Haklısınız ama CHP’nin önde gelen bir Milletvekili olarak yapacağınız bir şey yok mu? “Zamanı gelince hesabını soracağız!” -Ya şimdi? “Konu çok önemli ama partimi de yıpratmamak için süreçle ilgili hassas davranıyorum. Bu iş burada kapanmaz.”

CHP’li vekiller zan altında Gazeteci Talat Atilla’nın, kendisine ait turktime.com sitesinde yaptığı ‘Atatürk posteri indirildi’ haberi CHP’yi karıştırdı.
CHP’li vekiller zan altında

Atilla, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın odasında asılı bulunan Atatürk resmini, “Artık yeni şeyler söyleme zamanı” diyerek indirdiğini ve bunu da 10’a yakın CHP’li vekilin olduğu bir ortamda anlattığını yazdı.

Nazlıaka skandalı doğruladı! Talat Atilla, sitesinden Nazlıaka’ya o vekilin ismini açıklaması yönünde ısrarlı çağrılarını sürdürürken ilginç bir gelişme yaşandı. Aydınlık Gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar Nazlıaka ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşıyarak olayı Nazlıaka’nın doğruladığını yazdı. Önkibar’ın köşesine taşıdığı Nazlıaka açıklaması şöyle: “Benim Atatürk sevgim tescillidir. Dolayısı ile Ata’nın resmini duvardan indirmeyi ihanet sayarım. Ancak olay doğrudur. Bir CHP’li bunu yaptı ve ben ona tanıklık ettim. O milletvekili ise haber çıkınca Ata’nın fotoğrafını yeniden astı.” Aylin Nazlıaka ısrarlarıma rağmen o CHP’linin ismini açıklamadı. Bu sefer CHP’den bir İstanbul Milletvekilini aradım… Dediği şu: “Olay doğru ve o isim bir hanım milletvekili.” İspatı olmadığı ve haksızlık yapmamak için o ismi yazmıyorum, ancak CHP içinde böyle bir tablonun varlığı maalesef doğru ve kahredicidir.

O CHP’li vekil kim? Şimdi kamuoyu Atatürk’ün partisinde Atatürk’ün fotoğrafına tahammül edemeyen o vekilin kim olduğunu merak ediyor. Ve merak edilen bir başka konu ise; Atatürkçü olduğunu iddia eden Nazlıaka’nın, olaya dair “Bu bir ihanettir” sözlerine rağmen neden ısrarla o CHP’li vekili koruduğunu kamuoyu merak ediyor? Yurt sorunca inkâr etmişti  iddialar üzerine Aylin Nazlıaka’yı aramış ve bir hayli sinirli tonda inkâr cevabı almıştı. Yurt Muhabiri Selçuk Arslan, Aylin Nazlıaka’ya, turktime’da yer alan iddialarla ilgili görüşünüzü almak isteriz diye sordu. Ancak, Nazlıaka, olayı yalanlayarak, gerçek olmadığını belirtti ve “Gerçek olmayan bir olay üzerinden konuşmak istemiyorum. Beni böyle saçma şeyler için aramayın” dedi.

 

Tartışmaların odağındaki vekil Aylin Nazlıaka, daha önce de Bülent Arınç‘la kürtaj tartışmasıyla gündeme gelmişti. “Başbakan vajina bekçiliğini bıraksın” diyen Nazlıaka’ya Arınç, “Evli bir bayan milletvekili, çocuğu olan milletvekili organını nasıl böyle açıkça konuşabilir, nasıl bundan yüzü kızarmaz” diye karşılık vermişti. Nazlıaka 2014’te de Meclis’te kadın mağduriyeti üzerine konuşurken, AKP’lilere “Valla şeytan diyor ki, çıkar şu ayakkabını fırlat, ama bir ayakkabıma bakıyorum, bir de sizlere. Değmez diyorum açıkçası” demişti.

Yurt Gazetesi

Ekleyen : - Tarih: 11 Ocak 2016 - 21:10 - Okunma Sayısı :
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

KATEGORİLER

Site içi Kategorilerimiz

TOP 10

En çok okunan içerikler

POPÜLER İÇERİKLER

en çok yorumlanan, en popüler olanlar.